akilli ev otomasyonu pdf akademik calismalar

Akıllı ev sistemleri ve ev otomasyonları ile ilgili bir çok akademik çalışma yapılmakta. Bu çalışmalardan faydalı bulacağınızı düşündüğümüz ev otomasyonu PDF dökümanları sizler için derledik. Ayrıca Arduino gibi setlerle kendi akıllı ev sistemini hazırlayanlar için de kaynakları listeliyoruz.

Akıllı Ev Sistemleri Akademik Çalışmalar

  1. Akıllı Ev Sistemleri ve Uygulaması. Gül Nihal Güğül tarafından Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans Tezi olarak Ocak 2008’de hazırlanmıştır. Tez PDF linki.
  2. Engelli Ev Otomasyonu. Engelli yaşamın desteği açısından önemli olan ev otomasyon tasarımının anlatıldığı çalışma Selin Tulun ve Hatice Dinler tarafından Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tasarım Projesi olarak 2013-2014 akademik yılında hazırlanmıştır. Rapor PDF linki.
  3. Yeni Nesil Akıllı Ev Otomasyonu Uygulaması. Göksu Görel ve Arif Küçüktepe tarafından Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde Mayıs 2012’de hazırlanmıştır. PDF linki.
  4. Akıllı Şehir, Akıllı Bina ve Akıllı Ev Otomasyonu. 2013 senesinde hazırlanan bu çalışmada ev otomasyonu ile ilgili çeşitli projeler derlenmiştir. PDF linki.

Arduino Kaynakları

Siz de son yıllarda çok popüler olan düşük maliyetli ama yüksek işlevli Arduino devreleri ile tasarım yapıyorsanız aşağıdaki referanslardan fayda görebileceğinizi düşünüyoruz.

  1. Arduino Üzerine Entegre Edilmiş Led ve Servo Motorların Mobil Cihaz ile Kablosuz Olarak Kullanımı. Görkem Kaygusuz ve Sefa Börekoğlu tarafından Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tasarım Projesi olarak 2013-2014 akademik yılında hazırlanmıştır. PDF linki.
  2. Temel Elektronik ve Arduino Eğitimi. Elektronik Mühendisi Hasbi Sevinç olarak Türkçe hazırlanmış bu rehber yeni başlayanlar için çok yardımcı olacaktır. Kitap PDF.
  3. Arduino Türkiye. Arduino hakkında Türkçe içerik bulmak, diğer geliştiriciler ile tanışıp bilgi alışverişi yapmak için faydalı bir portal.

Ek PDF Kaynaklar

  1. Akıllı Ev Aletlerinin Mikrodenetleyiciler ile Kontrolü. MEGEP (Mesleki Eğitim ve Öğretim Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi) tarafından 2007’de hazırlanmıştır. 39 sayfalık detaylı bir çalışma ev otomasyon sistemini kendisi üretecekler için referans olabilir. PDF linki.
Akıllı Ev Otomasyonu PDF Akademik Çalışmaları
Etiketlendi: