Akıllı Kombi Kitleri ile Enerji TasarrufuDoğalgaz fiyatlarının artmasıyla ve son yıllarda kış aylarının sert ve soğuk geçmesiyle akıllı kombi kiti oldukça popüler ve ihtiyaç haline geldi.

Akıllı kombi kitlerinin ve akıllı oda termostatlarının faydalarına ve piyasadaki ürünlere bakalım.

Akıllı Kombi Kiti ile kombinizin değil evinizin sıcaklığını kontrol altında tutun

Kombilerin üzerindeki sıcaklık ayarı petek suyunun sıcaklığını belirtir. Evinizin sıcaklığı ise peteklerin konumu, odaların konumu ve diğer şartlara göre sürekli değişmektedir. Akıllı kombi kitleri sayesinde petek suyunun derecesi yerine evinizin istediğiniz sıcaklığa gelmesini sağlayabilirsiniz. Böylece maksimum konfor elde etmek mümkün.

Oda sıcaklığının ölçülmesi ve buna göre kombinin otomatik ayarlanması akıllı oda termostatları sayesinde oluyor. Odanın sıcaklığını sürekli ölçüp kombi ile konuşabilen, kombi kitinin temelinde yatan akıllı oda termostatı sayesinde %30’a kadar tasarruf sağlayabilirsiniz.

Doğalgaz faturanızı kontrol etmek için uğraşmanıza gerek kalmıyor

smart-heatingKominizi kapatıp açtığınızda faturanız yüksek geliyor bu yüzden hep kısıkta mı çalıştırıyorsunuz?

Tüm petekleri değil sadece bir iki odanın peteklerini mi açıyorsunuz?

Evden çıkarken kombiyi kapatıyor musunuz?

Akşam kombiyi kuvvetlice bir iki saat çalıştırıp sonra kapatıyor musunuz?

Bunlar, enerji ve fatura tasarrufu yapmak için sık sık uyguladığımız yöntemler. Ancak çoğu faturamızı düşürmek yerine ya yeterince ısınamamaya ya da faturamızın artmasına neden oluyor.

Manuel, el ile yapılan müdahalelerin akıllı kombi kitlerinin sağlayacağı verimliliğe ulaşması mümkün değil. Akıllı Kombi Kitleri hem bu tür uygulamalar ile uğraşmamanız hem de faturanızı düşürmeniz için üretildi.

Akıllı Kombi Kiti ile gerçek tasarruf sağlayın

Kombinin bulunduğu bölüm soğuk olabilir, petek suyu ısısı düşmüş olabilir ama eviniz istediğiniz sıcaklıkta olmasına rağmen standart bir kombi, petek suyunu üzerinde ayarlı dereceye getirene kadar çalışmaya devam edecektir. Akıllı kombi kiti sayesinde fazla enerji harcaması engellenerek gerçek tasarruf sağlanır.

Neredeyse tüm kombilerle uyumlu kolay kurulumlu kablosuz iletişim

Kombin akıllı kombi kiti desteklemiyor diye düşünüyorsanız bir kontrol edin deriz. Çünkü akıllı kombi kitleri piyasadaki neredeyse tüm kombi modelleri ile uyumlu.

Kurulum ise çok kolay. Kablosuz iletişim sayesinde herhangi bir duvar delme, kırma ya da yıkma söz konusu değil. Kurulumu kendiniz dahi kolayca yapabilirsiniz.

Akıllı Kombi Kitleri ve Akıllı Oda Termostatları

Piyasada direkt markanın sitesinden, e-ticaret sitelerinden ya da telekom operatörlerinden alabileceğiniz bir çok akıllı kombi kiti mevcut. Bunların en popülerlerine bakalım:

Cosa Akıllı Kombi Kiti

Yerli geliştirilmiş bir akıllı kombi kiti görmek oldukça sevindirici. Cosa Akıllı Kombi Kiti dünya markalarıyla yarışabilecek kalitede ve Türkiye’de en yaygın kullanılan kombi kitlerinden biri.

Aç/kapa(on/off) kontrollü oda termostat girişi olan tüm kombilerle uyumlu olan Cosa kombi kitleri Türkiye’deki bir çok kombi ile beraber kullanmak mümkün.

Akıllı Kombi Kitleri uyumlu kombiler
Cosa Akıllı Kombi Kitleri’nin desteklediği kombi markalarından bazıları.

Mobil uygulaması da olan Cosa Akıllı Kombi Kitini ister satın alabilir ister kiralama yöntemiyle edinebilirsiniz. %30’a kadar tasarruf sunan Cosa Akıllı Kombi Kitleri kolay kurulumu ile rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Cosa Akıllı Kombi Kiti

Nest Akıllı Termostat

Enerji tasarrufu uygulamalarında hızla büyüyen Nest firmasının ürettiği akıllı termostatlar (Smart Thermostat) henüz Türkiye’de yaygın olarak satılmıyor. Kurulumu çok kolay olan akıllı termostatlar sayesinde kombinizi, hatta evinizdeki tüm ısıtıcı ve soğutucu cihazları aynı anda yönetebilirsiniz.

Nest Akıllı Termostat

Core Oda Termostatı

Core Oda Termostatı, akıllı ev çözümü olan Core Center ile birlikte evinizdeki ısıtma sistemini kontrol etmenizi sağlayan İngiltere üretimi bir cihazdır.

Core Akıllı Termostat’ın LED ekranında hem mevcut oda sıcaklığını, hem de ulaşmak istediğiniz sıcaklığı görüntüleyebilirsiniz. Böylece sıcaklığı kontrol altında tutarak enerji tasarrufu sağlarsınız. Core Akıllı Termostat’ın geniş sıcaklık aralığında çalışması sayesinde ani sıcaklık düşüşleri de yaşamazsınız.

Core oda termostatını sadece kombilerle değil aynı zamanda elektrikli radyatörlerle beraber de kullanabilirsiniz.

Core Oda Termostatı
Core Oda Termostatı

Honeywell Akıllı Termostat

Akıllı termostatınız ile evinizin bir haftalık ısıtma programını saat saat mobil uygulama üzerinden ayarlayabilirsiniz. Honeywell Akıllı Termostat hayat tarzınıza ve evinizi kullanma biçiminize özel ısıtma programları yaratmanızı sağlayarak ısınmak için kullandığınız enerjiyi düşürmenize yardımcı olur.

Honeywell Akıllı Termostat

Rovline Akıllı Termostat

Rovline Akıllı Termostat
Rovline Akıllı Termostat

Rovline Akıllı Termostat sayesinde evinizin sıcaklığını ev içinden yada ev dışından telefon yada tablet üzerinden istediğiniz dereceye ayarlayabilirsiniz.

Telefon yada tablet üzerinde uygulamayı kullanarak evinizdeki sıcaklık değerinin kaç olduğunu görebilir ve kombinizi istediğiniz sıcaklık değerine ayarlayabilirsiniz.

Rovline akıllı termostat ile %30’a varan enerji tasarrufu sağlamak mümkün.

Vaillant eRelax Akıllı Oda Termostatı

Vaillant’ın Akıllı Telefon Kontrollü Oda Termostadı eRELAX sayesinde istediğiniz yerden evinizin sıcaklığını kontrol etme imkanı sağlarsınız. Kullanım alışkanlıklarınız takip ederek maksimum tasarruf sağlayan eRelax şık tasarımı ile evinizle uyumlu. Kullanıcı dostu arayüzü ile kolay kullanım ve kurulum sağlıyor.

Vaillant eRelax

Bugün kombi kitleri ile evimize gelen akıllı enerji sistemleri yarın enerji tasarrufu ve maliyet düşürücü yeni çözüm ve alternatifler ile hayatımıza girecek. Enerji ihtiyacının sürekli arttığı, tasarrufun daha da önemli hale gelmesiyle akıllı kombi kiti ve benzeri akıllı ev sistemleri sayesinde hem tasarruf yapabileceğiz hem de konfor kazanabileceğiz.

Akıllı Kombi Kiti ile Gerçek Tasarruf